Ekologia Świece naturalne

Świeca z wosku pszczelego

W poprzednim wpisie mogliście przeczytać o wyższości świec naturalnych nad tymi z parafiny. Wiecie już co zrobić by było romantycznie, ale także nietoksycznie. Dziś podbijamy stawkę – może być romantycznie, nietoksycznie i prozdrowotnie! Świeca z wosku pszczelego poleca się w dzisiejszym wpisie.

Czym jest wosk pszczeli?

Wosk pszczeli, a dokładniej wydzielina gruczołów woskowych pszczół służy pszczołom do budowania plastrów w ulu. By otrzymać wosk, wytapia się go z plastrów, a następnie oczyszcza mechanicznie. Wosk nie jest dodatkowo obrabiany chemicznie, nie jest utwardzany – jest 100% naturalnym produktem. Ciekawostką jest fakt, iż w początkowym okresie wosk jest jasny – biało/przezroczysty. Swoją ostateczną żółto-brązową barwę przyjmuje z upływem czasu. Warto wspomnieć też, że jest najdroższym, lecz także najbardziej wydajnym ze wszystkich dostępnych wosków. Świeca z wosku pszczelego o gramaturze 100g spala się tak długo jak 250g świecy parafinowej – jest zatem dużo wydajniejsza i wystarcza na znacznie dłuższy czas.

Świeca z wosku pszczelego a prozdrowotność!

Najbardziej istotną zaletą wosku pszczelego jest fakt, iż jego spalanie emituje jony ujemne. Unieszkodliwiają one negatywne promieniowanie z urządzeń elektrycznych takich jak telewizor, telefon czy laptop ale także neutralizują zapach dymu tytoniowego i jego szkodliwych czynników. Nie zapominajmy także o SMOGU, on także jest jonem dodatnim – odpalenie pszczelej świeczki w zimowym sezonie jest więc najprzyjemniejszym znanym sposobem na oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu. Świeczkę pszczelą warto także odpalić w przypadku nieżytu górnych dróg oddechowych, chorób płuc, astmy czy alergii – zjonizowane powietrze pomaga uporać się z problemem. Świeca z wosku pszczelego zapalona w sypialni zapewnia spokojny sen. Wosk pszczeli cudownie pachnie – niedominujący, lekko słodki zapach miodu wypełni pomieszczenie nawet gdy aktualnie świeca się nie pali.

Jeśli szukacie kompleksowego porównania wosków i ich właściwosci, koniecznie przeczytajcie wpis o rodzajach świec.

W sklepie przygotowaliśmy dla Was specjalną edycję tych skarbów natury. Nasz wosk pochodzi z małej zaufanej pasieki z centralnej Polski i posiada wszystkie aktualne certyfikaty i badania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *